نوشته شده توسط : مدیر

به طور کلی به کنترل فیزیکی فضای انبار، شمارش دستی موجودی کالاها و مدیریت موجودی انبار در یک یا چند بازه زمانی مشخص و بررسی عدم مغایرت آن با موجودی ثبت شده در سیستم انبارداری و کاردکس کالا، عملیات انبارگردانی می گویند. مطابق استانداردهای حسابداری، این عملیات می بایست حداقل یک بار در سال در انبار شرکت های کالامحور انجام شود که البته تعداد انبارگردانی ها با توجه به تعداد کالاهای موجود در انبار و میزان اهمیت آن، می تواند بیشتر هم باشد.:: برچسب‌ها: انبارگردانی , انبارداری , RFID , سیستم انبار مکانیزه , روشهای نوین انبارگردانی ,
:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 25 شهريور 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مدیر

در مقاله قبلی راجع به انواع ارزهای دیجیتال و بهترین ارز دیجیتال برای خرید در سال 2019 پرداختیم. این مقاله مطالعه ای است در مورد مقایسه دو شرکت ریپل و سوییفت که امروزه رقبای یکدیگر محسوب می‌شوند SWIFT یک شرکت قدیمی برای مبادلات بین المللی و ریپل فناوری انقلابی و نوین که امیدوار است بتواند بخشی از این بازار را تحت سلطه خود در آورد.

Unknown Object

ریپل (Ripple)

شرکت ریپل خالق و توسعه دهنده پروتکل پرداخت ریپل و یک صرافی آنلاین است. این شرکت در سال ۲۰۱۲ به نام Opencoin نامگذاری شد و سال ۲۰۱۵ به Ripple Labs تغییر نام داد. ریپل در شهر سانفرانسیسکو ایالت کالیفرنیای آمریکا مستقر است و خالقان آن Ryan Fugger ،Jed McCaleb و Chris Larsen هستند.

ریپل شرکتی است که با بودجه خصوصی فعالیت می‌کند و شامل ۵ دوره متفاوت تامین بودجه است: ۲ دوره با سرمایه گذاران angel، یک دوره به روش seed، یک دوره A و یک دوره B

ریپل یک تجربه بدون مشکل را برای فرستادن پول به طور جهانی با استفاده از قدرت بلاکچین فراهم می‌کند. با پیوستن به شبکه جهانی ریپل، موسسات مالی می‌توانند پرداخت‌های مشتریان خود را در هر جایی در جهان به طور فوری انجام دهند. بانک‌ها و تامین کنندگان پول می‌توانند از دارایی‌های مالی دیجیتال برای کاهش بیشتر هزینه‌ها و دسترسی به بازارهای جدید استفاده کنند. ریپل با دفاتری در سان فرانسیسکو، نیویورک، لندن، سیدنی، هند، سنگاپور و لوکزامبورگ، بیش از ۱۰۰ مشتری در سراسر جهان دارد. در حال حاضر حدود ۲۰۰ کارمند دارد.

این شرکت در تابستان امسال سه ابزار تخصصی ایجاد کرد: xCurrent ، xRapid ، XVia که هر یک از سه ابزار مورد استفاده برای یک بخش خاص از بازار انتقال است.

  • XCurrent : ابزاری برای ایجاد متقاضی است که از بانک‌ها برای پردازش پرداخت‌های مشتری استفاده می‌کند
  •  XVia :ابزاری است که در آن کسب وکارها به شبکه ریپل متصل می‌شوند تا پرداخت‌ها را ارسال کنند .
  • XRapid  : ابزاری است که امکان نقدینگی XRP را برای کسانی که علاقه‌مند هستند به وجود می‌آورد. در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷، ریپل اعلام کرد: «Cuallix اولین روش xRapid-Ripple  در جهان است تا از آن به عنوان یک ابزار نقدینگی برای کاهش هزینه پرداخت‌های مرزی بین المللی به مکزیک تبدیل شود». می‌توان پیش بینی کرد که XRP به زودی در انتقال‌های بین المللی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ریپل با استفاده از تکنولوژی خود، مبادلات پول برون کشوری را متحول کرده است. از طریق تکنولوژی بلاکچین و XRP، هزینه حمل و نقل بین المللی ۶۰ درصد کاهش یافته است. همچنین مهمترین مساله این است که زمان انجام تراکنش‌های بین المللی را کاهش داده است. در حال حاضر، از طریق SWIFT و زنجیره‌ای از بانک‌ها، یک تراکنش بین المللی بین ۳ تا ۵ روز طول می‌کشد، اما از طریق تکنولوژی ریپل و XRP، این عملیات می‌تواند در عرض ۴ ثانیه صورت پذیرد

سوییفت (Swift)

Swift در شهر La Hulpe در بلژیک تاسیس شد و حوزه فعالیت آن ارسال پیام‌های مالی از طریق شبکه بین‌المللی SWIFTNet است. پیام‌های مالی برای تسهیل تراکنش‌های برون مرزی استفاده می‌شوند. این شرکت در حال حاضر حدود ۲۰۰۰ کارمند دارد .

SWIFT پیام و مکاتبات مالی را انجام می‌دهد اما برای کاربران خود حساب یا لیستی از تراکنش‌های انجام شده را در ذخیره نمی‌کند SWIFT مبادلات را آسان نمی‌کند؛ بلکه دستورات پرداخت را به حسابهای متصل به موسسات مالی میفرستد. هر موسسه مالی، برای تبادل معاملات بانکی، باید با یک بانک (یا بیشتر) رابطه داشته باشد تا بتواند از ویژگی‌های تجاری خاص استفاده کند.

 

SWIFT تبدیل به یک استاندارد صنعت در پیام‌های مالی شده است. بیشتر بانک‌های بین المللی از شبکه SWIFT استفاده می‌کنند. در حال حاضر SWIFT در سرویس پیام رسانی خود جابجایی ۱۵۰ تريليون دلار را اداره می‌کند.

طبق گزارش نیویورک تایمز، در سال ۲۰۱۶، ۸۱ میلیون دلار از بانک مرکزی بنگلادش از طریق حساب بانک مرکزی فدرال نیویورک توسط هکری که از نرم افزار Alliance Access SWIFT استفاده می‌کرد، دزدیده شد. این اولین اقدام این چنینی نبود و امنیت سیستم انتقال تحت نظارت مجدد قرار گرفت. به زودی پس از گزارش سرقت از بانک مرکزی بنگلادش، حمله دوم به یک بانک تجاری در ویتنام رخ داد. هر دو حمله شامل بدافزار نوشته شده درSWIFT بودند و پیام‌های فرستاده شده از این طریق قابل ردیابی نبودند.

در پاسخ به چالش مطرح شده،SWIFT  ابتکاری در پرداخت جهانی (GPII) راه اندازی کرد. با استفاده از سیستم پیام انتقالی فعلی SWIFT و مکاتبات بانکی که ستون فقرات پرداخت‌های بین‌المللی قدیمی است، GPII‌ مجموعه‌ای از قوانین که بانک‌ها را مجبور به رفتار منطقی در پرداخت‌های مرزی می‌کند، و با ردیابی پرداخت‌ها و داده‌ها به نظارت بر انطباق آن‌ها با قوانین جدید دارد. با این حال، همانطور که در نتیجه‌گیری این مقاله مشاهده خواهید کرد، GPII یک رقیب واقعی برای ریپل محسوب نمی‌شود. می‌توان گفت GDPII همچنان یک سرویس پیام رسانی پیشرفته است اما ریپل تکنولوژی جدیدی به نام بلاکچین است

نتیجه

امروزه بیش از ۱۵۰ تریلیون دلار در سراسر مرزها جابجا می‌شود. این مبلغ تقریبا به طور کامل توسط SWIFT و از طریق سرویس پیام رسانی مالی آن مدیریت می‌شود. 

رقابت بین این دو رقیب به تازگی شروع شده و قطعا مسیر طولانی برای پیشبرد اهداف خود خواهند داشت. با توجه به پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در سال‌های اخیر، قطعا هر دوی این شرکت‌ها تلاش زیادی برای به روز نگه داشتن سیستم های خود خواهند داشت و این امر در نهایت منجر به سرویس دهی بهتر و ارائه خدمات سودمند برای مشتریان خواهد شد.:: برچسب‌ها: تفاوت ریپل و سوییفت , استخراج ریپل رایگان , آینده ریپل , آموزش استخراج ریپل , سوئیفت چیست و چه کاربردی دارد , سوئیفت بانک ملی چیست , سوئیفت به زبان ساده , افتتاح حساب سوئیفت ,
:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 23 شهريور 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مدیر

در برنامه نویسی رایانه ، یک رابط برنامه نویسی برنامه (API) مجموعه ای از تعاریف فرعی ، پروتکل های ارتباطی و ابزارهایی برای ساختن نرم افزار است. به طور کلی ، این مجموعه ای از روش های واضح تعریف ارتباطات بین مؤلفه های مختلف است. یک API خوب با تهیه کلیه بلوک های ساختمانی ، که توسط برنامه نویس جمع شده اند ، توسعه یک برنامه رایانه ای را آسان تر می کند.

پیش از فراگیر شدن سیستم‌های کامپیوتری در صنایع مختلف، انسان به عنوان کسی که قرار بود با نرم‌افزارهای کامپیوتری بیشترین تعامل را داشته باشد در نظر گرفته می‌شد به طوری که فارغ از کاری که نرم‌افزار انجام می‌داد، از ویرایش تصاویر گرفته تا ارسال ایمیل و غیره، انسان به عنوان موجودیتی که قرار بود با نرم‌افزار مذکور کار کند مرکز توجه قرار داشت به طوری که وی از طریق User Interface یا به اختصار UI به تعامل با نرم‌افزار می‌پرداخت (همان‌گونه که مثلاً امروزه از طریق رابط کاربری محیط دسکتاپ سیستم‌عامل، کارهای مختلفی را انجام می‌دهیم)

به مرور زمان و پیشرفت فناوری، این نیاز احساس گردید تا به جای تعامل انسان با نرم‌افزار، خودِ نرم‌افزارها نیز بتوانند بدون دخالت انسان با یکدیگر تعامل داشته باشند و این در حالی بود که یک سیستم کامپیوتری بر خلاف انسان چشم و گوش نداشت تا با دیدن رابط کاربری بتواند مثلاً روی دکمه خاصی کلیک کند تا دیتای مد نظرش را به دست آورد مضاف بر اینکه یک نرم‌افزار همچون انسان‌ها نیازی نداشت تا برای ارتباط با نرم‌افزاری دیگر از یک رابط کاربری (UI) زیبا و کاربرپسند برخوردار باشد و اینجا بود که مفهوم API شکل گرفت.:: برچسب‌ها: توابع api چیست , استاندارد api , ژتون api چیست , web api , لیست api های ایرانی , api , API چیست؟ , حسابداری , نرم_افزار_حسابداری ,
:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 17 شهريور 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مدیر

نرم افزار حسابداری شرکتی یک شاخه ویژه از نرم افزار حسابداری است که به حسابداری برای شرکت می پردازد، آماده سازی حساب نهاییو صورت گردش وجوه نقد، تحلیل و تفسیر نتایج مالی شرکت و حسابداری برای رویدادهای خاص مانند ادغام، جذب، آماده سازی تلفیقی وترازنامه از وظایف حسابداری شرکتی است. یک شرکت دولتی معمولا به شرکتی گفته می شود که مجاز به ارائه اوراق بهادار ثبت نام خود (سهام،اوراق قرضه، و غیره) برای فروش به عموم مردم، به طور معمول از طریق بورس است، اما همچنین ممکن است شامل شرکت هایی که سهام بر ضد معامله شده (OTC) از طریق سازندگان بازار که استفاده از خدمات نقل قول غیر بورسی مانند OTCBB است باشد. اصطلاح "شرکت دولتی" نیز ممکن است به یک شرکت متعلق به دولت اشاره کند.

 :: برچسب‌ها: نرم افزار حسابداری , حسابداری , نرم افزار حسابداری تحت وب , نرم افزار حسابداری ابری , نرم افزار حسابداری رایگان , دانلود نرم افزار حسابداری , بهترین نرم افزار حسابداری , نرم افزار حسابداری شرکتی , حسابداری شرکتی , بهترین نرم افزار شرکتی ,
:: بازدید از این مطلب : 4
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 شهريور 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مدیر

برای اینکه تفاوت حسابداری و حسابرسی را توضیح دهیم باید بگوییم وقتی فرآیند حسابداری به پایان می‌رسد، حسابرسی به قصد تعیین صحت و منصفانه بودن تصویر ارائه شده از حساب‌ها، آغاز می‌شود. حسابداری یعنی عمل ثبت و حفظ اسناد و مدارک، و تهیه و ارائه‌ی صورت‌های مالی. حسابداری برای پیگیری تراکنش‌های مالی شرکت ها توسط خودشان انجام می‌شود. حسابداری، زبان کسب و کار است، چرا که ابزاری است برای گزارشگری مالی شخصیت‌های انتفاعی و غیرکسب و کاری.

Unknown Object:: برچسب‌ها: حسابداری بهتر است یا حسابرسی , درآمد حسابداری بیشتر است یا حسابرسی , چگونه حسابرس شویم , تفاوت حسابداری و حسابرسی , نرم افزار حسابداری , نرم افزار حسابداری تحت وب , نرم افزار حسابداری ابری ,
:: بازدید از این مطلب : 7
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 12 شهريور 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مدیر

حسابرسی چیست؟

حسابرسی مالی فرایند بررسی سوابق مالی شرکت (یا فرد) برای تعیین اینکه آیا آنها دقیق و مطابق با قوانین قابل اجرا (از جمله استانداردهای پذیرفته شده حسابداری)، مقررات و قوانین را رعایت کرده اند.

حسابرسان خارج از سازمان برای بررسی سوابق حسابداری و مالی و ارائه نظر مستقل در مورد این سوابق هستند. قانون مورد نیاز است، که همه شرکت های دولتی صورتهای مالی خود را خارج از حسابرسی مورد بررسی قرار دهند.:: برچسب‌ها: حسابرسی , نرم افزار حسابداری , حسابداری , استانداردهای حسابرسی , استانداردهای حسابداری , نرم افزار حسابداری ,
:: بازدید از این مطلب : 5
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 10 شهريور 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مدیر

يكي از موضوعاتي كه اهميت ويژه اي براي تئوري پردازان و تدوين كنندگان استانداردهاي حسابداري دارد، بحث انتخاب روش هاي حسابداري مي باشد. انتخاب روش هاي حسابداري يكي از پديده هاي حسابداري است كه براي يافتن مبنا و علل آن ها تحقيقات گسترده اي در حوزه حسابداري صورت گرفته است . از آن جا كه اين تحقيقات به دنبال توجيه علل انتخاب از ميان روش هاي حسابداري بعد و پيش بيني آن مي باشند در قلمرو تئوري اثباتي حسابداري قرار مي گيرند.:: برچسب‌ها: انتخاب روش های حسابداری , نرم افزار حسابداری , بهترین نرم افزار حسابداری , استانداردهای حسابداری , دانلود نرم افزار حسابداری , حسابداری رایگان , حسابداری آسان ,
:: بازدید از این مطلب : 4
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 9 شهريور 1398 | نظرات ()